10 ДОМАШНІХ ІГОР

ВІД МОНТЕССОРІ-ПЕДАГОГА

Спостерігаючи за дітьми, Марія Монтессорі виділила кілька напрямків, в яких дуже важливо дитині допомогти з розвитком. це:- Вправи практичного життя (УПЖ) - щоб бути вільним і вмілим;- Сенсорика - щоб сприймати навколишній світ яскраво і тонко;- Математика - для розвитку розуму;- Мова - для спілкування і радості пізнання;- «Космос» - щоб знайти своє місце в цьому величезному і прекрасному світі.
ВПРАВИ ПРАКТИЧНОГО ЖИТТЯ
Чарівний піднос
Піднос, на який ставиться щось для пересипання, переливання або перекладання пінцетом.При пересипанні «щось» - це дві тарілочки, і інструмент для переміщення. В одну з тарілочок насипте будь яке сипуче наповнення. Це може бути крупа, бобові, горіхи. Пересипати можна чайною або столовою ложкою. А можна переносити щипцями або китайськими паличками.При переливанні «щось» - це два глечика з водою, або глечик і пляшечка, або глечик і чашечки. І обов'язково губка для видалення пролитої вологи. Спочатку пропонуйте дитині просте, а потім поступово розвивайте матеріал, даючи можливість освоювати різні види пересипання і переливання.
Багатогранні прищіпки
Відмінно тримають білизну, чіпляються до маминої спідниці або перетворюються в сонечко на жовтій паперовій тарілці.Втілюйте в життя так, як ближче вам, прищіпки - важливий предмет в житті дитини.
Рвалкі, м'ялки, разрезалкі
Папір - ще одне чарівний посібник. Зовсім малюки її можуть м'яти і рвати, розвиваючи свої маленькі пальчики. А після 2,5 років - різати ножицями. Спочатку вузенькі смужки розрізати на квадратики, і поступово ускладнювати фігури різання.
Крутилки і раскручівалкі
Болти і гайки, різні пляшечки і баночки. Все, що можна закрутити і розкрутити. Все, де потрібно подумати і підібрати кришечку. Все, де можна зосередитися і наполегливо попрацювати пальчиками.
Прибирання в будинку як найкраще розвиваюче заняття
Наводите затишок і порядок в будинку разом. Разом мийте посуд (або кожен свою, або по черзі). Нехай у кожного буде свій інструмент для миття і підмітання підлоги. Дайте дитині його особисту серветку для витирання пилу.Розвиток сенсорики
Підбір однакового, класифікація і сериация
На сенсорному рівні діти чудово розуміють, як класифікувати, без зайвих слів і пояснень. Важливо дати їм таку можливість. Очі бачать, руки відчувають. А вже після мозок обробляє інформацію і робить висновки. Классифицируйте за формою, кольором, смаком. Все залежить від того, що захоплює дитини найбільше «тут і зараз». Для класифікації відмінно підходять природні матеріали, кульки з різнокольорових серветок, порізані тверді фрукти або ягоди.
Усвідомлення розміру
Майже в кожній родині з дитиною рано чи пізно з'являються матрьошки, пірамідки, що вкладаються один в одного стаканчики. Це чудові посібники для дотику розміру і градації розмірів. А якщо їх немає, можна заглянути на кухню - судочки з однієї серії, різних розмірів, каструлі.
Тактильні відкриття
Чіпайте навколишній світ. Називайте те, що відчуваєте: це тверде, це м'яке. Наждачний папір шорстка, а стільниця - гладка. Під вашими руками цілий світ для сенсорних, тактильних відкриттів. Пам'ятайте про це. А якщо дитині зараз хочеться все чіпати - зробіть йому тактильні коробочки. Коробочку з парними шматочками різних тканин. Коробочку з різними на дотик поверхнями (дерево, камінь, скло (звичайно, безпечне), метал).
Чудовий мішечок
Звичайний мішечок з тканини або льону, в який ви можете класти предмети, в залежності від захоплень: плоскі геометричні фігури, об'ємні геометричні фігури, тканина, іграшки по темі, різні камені. Знайти щось руками - це так дивно. А якщо буде два мішечки, то шукати однакове в двох різних мішечках дуже захоплююче (і не кожному дорослому під силу).
Градація кольору
Назви основних кольорів діти відкривають для себе досить швидко. А ось темніше, ще темніше, найтемніший, тобто градацію кольору - важче. Щоб допомогти в цій справі, звертайте увагу на різні відтінки кольорів в природі. Також можна швидко зробити посібник з ниток для вишивання, або котушкові ниток, або з рекламних карток в будівельних магазинах.
Кiлькiсть переглядiв: 853