Дітям про пожежну та електробезпеку

Основними причинами пожеж в побуті є:необережне поводження з вогнем, використання несправних електропобутових приладів, теле-, відео- і аудіотехніки, дитячі пустощі з вогнем:
Пожежна безпека в квартирі:
— Не пустуй в будинку з сірниками і запальничками. Це одна з причин пожеж.
— Не залишай без нагляду ввімкнені електроприлади, особливо праски, обігрівачі, телевізор, світильники та ін. Йдучи з дому, не забудь їх вимкнути.
— Не суші білизну над плитою. Воно може спалахнути.
— Не забувай вимкнути газову плиту. Якщо відчув запах газу, не пали сірників і не включай світло. Терміново провітрити квартиру.
— Ні в якому разі не пали феєрверки, свічки або бенгальські вогні будинку без дорослих.
Пожежна безпека в селі:
— У селі або на дачі без дорослих не підходь до печі і не відкривай пічну дверцята. Звідти можуть вискочити розпеченівуглинки чи іскра і стати причиною пожежі.
— Ніколи не торкайся голими руками до металевих частин печі. Ти можеш отримати серйозний опік.
— Не займай без дозволу дорослих пічну заслінку. Якщо її закрити завчасно, в будинку збереться чадний газ, і можна задихнутися.
Пожежна безпека в лісі:
— Пожежа — найбільша небезпека в лісі. Тому не розводь багаття без дорослих.
— Не балуйся з вогнем. У суху спекотну погоду достатньо одного сірника або іскри від феєрверку, щоб ліс загорівся.
— Якщо пожежа все-таки почалася, негайно вибігай з лісу. Намагайся бігти в ту сторону, звідки дме вітер.
— Вийшовши з лісу, обов’язково повідом про пожежу дорослим.
Якщо почалася пожежа, а дорослих вдома немає, твої дії:
— Якщо вогонь невеликий, можна спробувати відразу ж загасити його, накинувши на нього щільну тканину або ковдру, заливаючи водою або засипаючи піском.
—Якщо вогонь відразу не згас, негайно тікай з дому в безпечне місце. І тільки після цього подзвони в пожежну охорону за телефоном «101» або попроси про це сусідів.
— Якщо не можеш втекти з палаючої квартири, відразу ж зателефонуй «101» і повідом пожежним точну адресу і номер своєї квартири. Після цього клич з вікна на допомогу сусідів і перехожих.
— При пожежі дим набагато небезпечніше вогню. Якщо відчуваєш, що задихаєшся, опустися навпочіпки або просувайся до виходу повзучи — внизу диму менше.
— Якщо в приміщення проник дим, треба змочити водою одяг, покрити голову мокрою серветкою і виходити, пригнувшись або поповзом.
— Обов’язково закрий кватирку і двері в кімнаті, де почалася пожежа. Закриті двері може не тільки затримати проникнення диму, але іноді і погасити вогонь.
— Наповни водою ванну, відра, тази. Можеш облити водою двері і підлогу.
— Під час пожежі в під’їзді ніколи не сідай в ліфт. Він може відключитися, і ти задихнешся.
— Коли приїдуть пожежники, в усьому їх слухайся і не бійся. Вони краще знають, як тебе врятувати.
— Запам’ятайте найголовніше правило не тільки під час пожежі, а й за будь-якої іншої небезпеки: «Не піддавайтеся паніці і не втрачайте самовладання!»

Небезпечні ігри
Необережне, невміле поводження з вогнем, дитячі ігри та пустощі з вогнем, вогненебезпечними предметами дітей дошкільного віку — це причини пожеж в результаті випадкового порушення правил пожежної безпеки.
Дотримання правил повинно стати для дітей обов’язковим і природним. Допомогти їм у цьому зобов’язані ми, дорослі. Тому дітям необхідно роз’яснювати небезпеку ігор і пустощів з вогнем, правил обережності в поводженні з побутовими електротоварами, радіо-. Навчити дітей користуватися первинними засобами пожежогасіння (вогнегасниками), викликати на допомогу пожежну охорону. Діти повинні свідомо виконувати вдома, на вулиці, в лісі вимоги правил пожежної безпеки.
Набуття впевненості або постійний страх за дітей залежить від Вас.
Пам’ятайте про небезпеку виникнення пожежі в будинку:
— Частіше розмовляйте з дітьми про заходи пожежної безпеки.
— Не давайте дітям грати сірниками.
— Навчайте дітей правильному користуванню побутовими електроприладами.

Якщо все-таки трапилася з вами або з вашими близькими стався нещасний випадок необхідно негайно повідомити в службу порятунку за телефоном «101».

Мультфільм. Казка про вогняну іскринку. Як поводитися під час пожежі.

Кiлькiсть переглядiв: 143