/Files/images/7 порад памятка.jpg

ТИМЧАСОВІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ОРГАНІЗАЦІЇ ПРОТИЕПІДЕМІЧНИХ ЗАХОДІВ НА ПЕРІОД КАРАНТИНУ

- Постанова головного державного санітарного лікаря України "Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) від 22.09.2020р. № 55
- Лист МОЗ України на виконяння доручення Прем'ер-міністра України Шмигаля Дениса від 23.03.2020 №11814/1/1-20 "Рекомендації для підприємств та роботодавців для запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2"
- Розпорядження Харківської міської ради виконавчого комітету від 07.05.2020 №16 "Про запровадження додаткових протиєпідимічних заходів на комунальних підприємствах міста Харкова.
- Постанова МОЗ України головного державного санітарного лшікаря України від 21.05.2020 №25 " Про затвердження Тимчамсових рекомендацій щодоорганізації протиєпідемічних заходів у закладах дашкільної освіти на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)"
- Лист МОН України щодо відновлення діяльності закладів дошкільної освіти від 20.05.2020
- Постанова КМУ "Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" від 09.12.2020р.№ 1236
- Постанова головного державного санітарного лікаря "Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19") від 23.04.2021р. №4
- Постанова КМУ "Про внесення змін до постанови КМУ від 09.12.2020р. № 1236" від 28.07.2021р. № 787
- Постанова головного державного санітарного лікаря України від 25.08.2021р. № 8 "Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID--19)"
- Постанова КМУ від 02.12.2021р. № 1246 "Про встановлення каратину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19 спричиненої коронавірусом SARS-COV-2"

Коронавірус - це гостре вірусне захворювання, що характеризується переважним ураженням дихальної системи та шлунково-кишкового тракту.

Протікає захворювання, найчастіше, як звичайний грип, парагрип або будь-яка інша гостра респіраторна інфекція з усіма характерними для них ознаками: біль при ковтанні, чханні, риніт, головний біль, кашель, прояви гіпоксії, підвищення температури, лихоманка, м'язовий біль.
Якщо захворювання протікає в легкій формі, запалення легенів не розвивається й весь патологічний процес обмежується слабо вираженими симптомами. При важких формах захворювання стан людини швидко погіршується, підіймається дуже висока температура, з'являється непродуктивний сильний кашель, розвивається дихальна недостатність.
У дітей інфікування може поширюватися на нижні відділи дихальних шляхів, викликаючи біль в грудях при диханні та задишку. Спостерігається запалення гортані, шийний лімфаденіт, свистячі та сухі хрипи в легенях.
Інфекція передається переважно повітряно-крапельним шляхом від зараженої людини або черездотик до забруднених поверхонь.

Заходи профілактики коронавірусу:

- не відвідувати регіони, де найбільш часто зустрічається коронавірусна інфекція;
- носити засоби індивідуального захисту (маски);
- регулярно мити руки;
- обмежити контакти на близькій відстані;
- більше гуляти на свіжому повітрі в парках, скверах, далеко відлюдей;
зміцнювати місцевий імунітет (дотримуватися температурного режимк в приміщенні - 18-20 градусів, підтримувати необхідну вологість - від 40 до 60 %);
- частіше провітрювати житлове приміщення;
- зволожувати слизові облонки верхніх дихальних шляхів сольовими розчинами.

/Files/images/covid-19.png

Як говорити з дітьми про коронавірус (COVID-19)

Що робити коли захворіли коронавірусом (ковідом). Як себе вести, куди звертатися

Як захиститися від коронавірусу. Перевірени способи уберегтися від covid-19

Кiлькiсть переглядiв: 522