Коронавірус - це гостре вірусне захворювання, що характеризується переважним ураженням дихальної системи та шлунково-кишкового тракту.

Протікає захворювання, найчастіше, як звичайний грип, парагрип або будь-яка інша гостра респіраторна інфекція з усіма характерними для них ознаками: біль при ковтанні, чханні, риніт, головний біль, кашель, прояви гіпоксії, підвищення температури, лихоманка, м'язовий біль.

Якщо захворювання протікає в легкій формі, запалення легенів не розвивається й весь патологічний процес обмежується слабо вираженими симптомами. При важких формах захворювання стан людини швидко погіршується, підіймається дуже висока температура, з'являється непродуктивний сильний кашель, розвивається дихальна недостатність.

У дітей інфікування може поширюватися на нижні відділи дихальних шляхів, викликаючи біль в грудях при диханні та задишку. Спостерігається запалення гортані, шийний лімфаденіт, свистячі та сухі хрипи в легенях.

Інфекція передається переважно повітряно-крапельним шляхом від зараженої людини або черездотик до забруднених поверхонь.

Заходи профілактики коронавірусу:

- не відвідувати регіони, де найбільш часто зустрічається коронавірусна інфекція;

- носити засоби індивідуального захисту (маски);

- регулярно мити руки;

- обмежити контакти на близькій відстані;

- більше гуляти на свіжому повітрі в парках, скверах, далеко відлюдей;

зміцнювати місцевий імунітет (дотримуватися температурного режимк в приміщенні - 18-20 градусів, підтримувати необхідну вологість - від 40 до 60 %);

- частіше провітрювати житлове приміщення;

- зволожувати слизові облонки верхніх дихальних шляхів сольовими розчинами.

/Files/images/covid-19.png

Кiлькiсть переглядiв: 302