/Files/images/675894.jpg

Поради батькам щодо адаптації дитини до умов ЗДО

1 .У перші дні відвідування садка не залишайте дитину одну до вечора,тривалість її перебування в новому колективі має становити 1,5-2,5 години і поступово збільшуватись. Доцільніше перші дні приводити дитину лише на прогулянку, звернути її увагу на те, як батьки приходять забирати дітей, як вони радісно зустрічаються, щоб дитина бачила тільки позитивні емоції та розуміла, що розлука з батьками тимчасова, мама або тато завжди повертаються.

2. Батьки можуть пройти у групову кімнату разом із дитиною. Підтримка,теплота, впевненість у тому, що мама (тато) поруч, допомагає освоїтися у новій обстановці, установити стосунки з вихователем, дітьми. Присутність близької людини дає дитині можливість спокійніше орієнтуватися у нових умовах.

3. Дайте дитині до дитячого садка улюблену іграшку.Завдяки цьому в дитини підтримується фон упевненості,улюблена знайома іграшка допомагає відвернути увагу від розлуки.

4. Пограйтесь удома з дитиною у «Дитячий садок», однією з іграшок нехай буде дитина. Поспостерігайте, що робить ця іграшка, допоможіть їй знайти друзів.

5. Постійно створюйте спокійний,безконфліктний клімат для дитини у сім'ї, бережіть її нервову систему, не збільшуйте, а навпаки зменшуйте навантаження на нервову систему.

6. Постійно цікавтесь життям дитини у дитячому садку. На вихідні дні
обов'язково дотримуйтесь такого режиму дня, як у дитячому садочку.

7. Якомога раніше повідомте педагогів про індивідуальні особливості вашого малюка.

ДОБРИЙ АПЕТИТ І УЛЮБЛЕНІ СТРАВИ

Рецепт 1

• Навчіться не помічати поганого апетиту дитини.

• Не реагуйте хворобливо на те, що дитина мало їсть і демонстративно відсуває тарілку.

• Не хоче їсти — спокійно і по-дружньому відпустіть її з-за столу, нехай терпить до вечері. Зрештою здоровий інстинкт переможе, їсти все одно захоче.

• Не підгодовуйте дитину в проміжках навіть тоді, якщо вона попросить їсти.

• Лагідно поясніть, що їсти необхідно у відведений для цього час. Вечерю у такому разі зробіть дещо раніше.

• На апетит впливає зміна обстановки. Підіть на прогулянку й ви побачите, з яким апетитом після цього їстиме ваша дитина.

• Сміливо довіряйте здоровому інстинкту, закладеному самою природою.

Рецепт 2

• Давайте тільки ту кількість їжі, що з'їдає дитина із задоволен­ням. Здорова дитина здебільшого споживає стільки, скільки потрібно для її організму.

• Утримуйтеся від розмов про те, що «дитина мало або майже

нічого не їсть», адже вони шкідливі.

• Своєчасно включайте в раціон дитини різноманітні, рекомендо­вані для її віку, страви та, проявляючи такт і наполегливість, привчайте їсти все, що корисне для неї.

• Дотримуйте режиму харчування.

• Пам'ятайте, що апетит частково залежить від сервірування сто­лу, естетичного оформлення страв, уміння дитини користува­тися ложкою, виделкою, володіння елементарними навичками культури споживання їжі.

• Згідно посібника „Організація раціонального харчування в ЗДО”,

• Л.А.Шик- Х.:”Основа”,2013

ОРГАНІЗАЦІЯ ХАРЧУВАННЯ ДІТЕЙ ВДОМА

Перед кожним прийомом їжі стіл сервірують згідно з меню. З двохрічного віку дітей привчають користуватися серветкою. На четвертому році життя навчають користуватись виделкою, а на п'ятому — негострим ножем. Дітей привчати сідати за стіл охайни­ми, з чистими руками, сидіти за столом правильно і користуватися столовими приборами (згідно з вимогами навчальної програми). Руки необхідно мити безпосередньо перед тим, як сідають за обідні столи, і після приймання їжі.

З 4-річного віку дітей навчають чергувати у групі під час приймання їжі з використанням санітарного одягу (фартушки, косинки, ковпаки), сервірувати столи, збирати використаний посуд.

Організовуючи харчування, необхідно дотримувати принципів наступності єдності вимог у ЗДО і в родині. Питання раціонального харчування дітей слід включати у тематику батьківських зборів, консультацій для батьків, висвітлювати в інформаційних куточках.

Для правильної організації годування дитини вдома особливо у вихідні дні й святкові дня батьки мають знати режим і специфіку харчування в ЗДО, тому щодня в інформаційних куточках необхідно вивішувати меню із зазначенням виходу страв.

Для частування дітей у дні народження, інші свята можна використовувати приготовлені у закладі пиріг, пиріжки. З метою попередження захворюваності на гострі кишкові інфекції та харчових отруєнь дітей суворо заборонено приносити у ЗДО будь яку іжу (торти, тістечка), морозиво, напої, зокрема солодкі газовані.

Для збереження апетиту не рекомендується годувати дитину вдома вранці перед відвідуванням ЗДО, за винятком яблука, моркви, овочевого соку у кількості 50-100 г. Якщо дитина поснідала вдома, то їй не слід снідати вдруге.

Заборонено саджати дітей за столи до завершення сервірування. В ясельних групах годування дітей, які можуть їсти самостійно організують так, щоб вони не чекали на їжу. Їх годують невеликими групами, водночас по 3-4 дитини за столом, після вживання першої страви дітям необхідно відразу подавати другу страву тощо. Велика кількість залишків на тарілках (понад 15 % від об'єму порції) може свідчити про погане самопочуття дитини, низьку смакову якість страви, помилки у режимі харчування (скорочені інтервали між прийомами їжі тощо).

• Згідно посібника „Організація раціонального харчування в ЗДО”,