Сорока Юлія Олегівна

/Files/images/DNZ/ac9ea1fcbc09.png

Старша медична сестра ДНЗ№348. На цій посаді з 2008 року

Обов`язки Старшої медичної сестри:

Мій робочий день починається з обходу закладу до прийому дітей.

Прийом дітей починається з 7.30 години ранку з вимірювання температури. Від батьків дізнаюся про самопочуття дитини, про характер стільця вдома.

Проводжу огляд дітей - шкіри, зіву, на педикульоз та коросту, контролюю вихователів, щоб вони правильно приймали дітей в групи і вели документацію по ранковому прийому дітей.

Забезпечую організацію оздоровчих заходів та здійснюю контроль по дотриманню режиму дня.Перевіряю санітарний стан приміщень, контролюю проведення провітрювання груп.

Здійснюю контроль по правильному проведенню ранкової гімнастики, фізкультурних занять та прогулянок дітей.

Готую дітей до лікарського огляду. Беру участь у огляді дітей лікарем, обстеження поглибленими фахівцями проводиться 1 раз на рік, згідно з графіком встановленим ГДБ№1. Під час цього огляду виявляємо дітей з патологією, беремо їх на "Д" облік і направляємо на лікування в дитячу поліклініку. Дітям з патологією кістково-м'язової системи проводимо лікувальну фізкультуру в дитячому садку.

Виконую всі призначення лікаря, проводжу обстеження дітей і співробітників на ентеробіоз (зішкріб та аналіз калу на яйця глист), забір матеріалів для бактеріологічних досліджень по епід. показаннями під час карантину.

Організовую здачу аналізів (кров, сеча клінічні, кров на цукор) для дітей йдуть до школи і для обстеження в тубдиспансері при позитивній реакції Манту.

Направляю дітей на консультацію в дитячу поліклініку. Оформляю медичні карти дітей старших груп, що йдуть в школу.

Проводжу облік відсутніх дітей по хворобі, ізолюю захворілих дітей, виконую призначення лікаря і процедури дітям, які перебували в ізоляторі.

Для правильного здійснення фізичного виховання, для розвитку рухової активності у закладі є наступні обладнання - шведська стінка, драбинка для лазіння, обручі і м'ячі.

Медичний блок складається з медкабінета, ізолятора та маніпуляційної.

Проводжу антропометричні вимірювання дітям (визначення маси тіла та росту) 1 раз на місяць - ясельні групи, 1 раз в квартал - садові групи, а в літній період 1 раз на місяць. Дані антропометричних вимірів реєструю у відповідному журналі та історії розвитку дитини.

З метою профілактики простудних захворювань у дитячому садку протягом усього року проводяться наступні закалюючі заходи - водні ванни, точковий і щітковий масажі, ходьба босоніж по килиму з гудзиками, морської солі, полоскання порожнини рота розчином морської солі, влітку - водні обтирання, обливання стоп водою , ходьба босоніж, взимку - часникові намиста, вживання в їжу на обід цибулі та часнику. Два рази на рік проводжу за призначенням лікаря кварцове опромінення дітей (осінь і весна). Здійснюю контроль за щоденним прогулянкам на свіжому повітрі в будь-яку погоду.

Здійснюю контроль за якістю привезених продуктів, їх правильним зберіганням та дотриманням натуральних норм продуктів харчування.Веду контроль за термінами реалізації швидкопсувних продуктів. На харчоблоці контролюю технологію приготування їжі та санітарний стан.

Систематично готую заявки на медикаменти, бактерицидні препарати, деззасоби, одноразові шприци, медінструменти і апаратуру.

Мається аптечка невідкладної допомоги.

Проводжу санітарно-просвітницьку роботу серед персоналу, дітей і батьків.

Організувала куточок "Здоров'я", де розміщую посезонно Санбюлетень, пам'ятки для батьків та інші методичні рекомендації. Випустила Санбюлетень на такі теми як - "Грип та заходи боротьби та профілактики з ним", "Туберкульоз", "Гострі кишкові інфекції. Шляхи зараження", "Обережно гриби!", "Педикульоз".

Серед персоналу проводжу бесіди і сан.мінімуми на такі теми - "Профілактика дитячого травматизму", "Санітарні норми утримання приміщень", "Перша допомога при невідкладних станах", "Правила миття посуду" і т.д.

Постійно веду контроль за санітарним станом всіх приміщень і території ДНЗ, за своєчасним вивезенням сміття.

Прикази МОЗ, якими користується Старша медична сестра ДНЗ№348 виконуючи свою обов`язки.

Поради лікаря

Батьків часто лякає підвищення захворюваності дітей у перші місяці після вступу до дитячого закладу. Нічого дивного: переміщення маленької людини з домашніх умов у дошкільний заклад без попередньої підготовки є для неї серйозним випробуванням, стресовою ситуацією.

Підготовка дитини до вступу в дитячий колектив – це система виховання, розпочата з перших днів життя дитини. Полягає вона в максимальному наближенні методів і прийомів виховання та режиму в домашніх умовах до умов дитячих дошкільних закладів, а також розвиток навичок самообслуговування. Стежте, щоб не виникали і не закріплювалися негативні звички – смоктання пустушки, годування через соску, заколисування перед сном та ін. Якщо такі звички уже виникли – треба саме зараз поступово, але наполегливо відучувати від них дитину.

Величезне значення для «вживання» дитини в нові обставини має її вихованість, тобто комплекс адекватних реакцій на різні прояви зовнішнього середовища. Намагайтеся ще вдома зняти підвищену збудженість, нервовість, невміння дослухатися до інших, рахуватися з ними, відчуття себе «центром землі».

На час вступу до дошкільного закладу в малюка повинні бути сформовані гігієнічні навички, вміння користуватися горщиком.

Слід також закріплювати позитивну емоційну реакцію на акт годування. Не допускайте під час прийому їжі «концертів» домочадців, бо таке «стояння на вухах» призводить лише до погіршення процесу травлення.

Календар профілактичних щеплень

/Files/images/vnimanie.jpg